III deklinacja - paradygmat

 0    12 flashcards    aapacanowska
Baskı oynamak kendini kontrol et
 
soru cevap
Nominativus
singularis
öğrenmeye başla
różne
Genetivus
singularis
öğrenmeye başla
-IS
Dativus
singularis
öğrenmeye başla
-I
Accusativus
singularis
öğrenmeye başla
-EM dla m, f // Acc n = Nom n
Ablativus
singularis
öğrenmeye başla
-E dla typu spółgłoskowego i mieszanego // -I dla typu samogłoskowego
Vocativus
singularis
öğrenmeye başla
Vocativus=Nominativus
Nominativus
pluralis
öğrenmeye başla
-ES dla m, f // dla n 1) typu spółgłoskowego: -A 2) typu samogłoskowego: -IA
Genetivus
pluralis
öğrenmeye başla
-UM dla typu spółgłoskowego // -IUM dla typów samogłoskowego i mieszanego
Dativus
pluralis
öğrenmeye başla
-IBUS
Accusativus
pluralis
öğrenmeye başla
Accusativus=Nominativus
Ablativus
pluralis
öğrenmeye başla
-IBUS
Vocativus
pluralis
öğrenmeye başla
Vocativus=Nominativus

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.